X

پارتیشن اداری

نمونه کارها در زمینه پارتیشن بندی اداری

پارتیشن اداری چیست

پارتیشن اداری برای جداسازی موقت یا حتی ثابت در فضاهای اداری، سازمان ها و شرکت ها مورد استفاده قرار می گیرد.امروزه پارتیشن های اداری به صورت تک جداره و دوجداره با متریال مختلفی از جمله پارتیشن اداری شیشه ای،پارتیشن آلومینیومی،پارتیشن ام دی اف و … تولید می شود.
این پارتیشن ها علاوه بر زیبایی محیط اداری موجب کاربردی شدن محیط نیز می شود.مدل پارتیشن اداری می تواند تاثیر بسیار زیادی بر دکوراسیون داخلی شرکت و محل کار شما بگذارد.
معمولا مدل پارتیشن اداری برای حفظ نظم و آرامش بیشتر کارمندان و نیز کنترل راحت تر آن ها مورد استفاده قرار می گیرد که با هزینه ای مناسب تولید و دارای قابلیت جابجایی نیز هستند.
پارتیشن های اداری کارایی افراد را افزایش می دهد و باعث ایجاد فضایی متفاوت می شود همچنین از ایجاد سر و صدا جلوگیری می کند.
با ایجاد اتاق های مجزا کارکنان نسبت به محیط کاری خود احساس مسئولیت پیدا کرده و برای مرتب کردن آن و دسته بندی لوازم و اسناد تلاش بیشتری می کنند. در واقع اجرای این کار برای کارمندان حریم خصوصی ایجاد می کند و هر کدام از آن ها فضای یکسانی خواهند داشت

پارتیشن اداری چیست

انواع پارتیشن اداری

پارتیشن های اداری شامل انواع مختلفی هستند که در ادامه به معرفی آن ها خواهیم پرداخت.

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای

این نوع پارتیشن به سادگی نصب می شود و بسیار مقرون به صرفه می باشد و اگر از پارتیشن با شیشه های دوجداره استفاده کرد به عنوان عایق صدا نیز عمل می کند. اگر در محیط کاری خود به دنبال داشتن فضای مخصوص به خود و در عین حال زیبا و همچنین محیطی شفاف و دلباز هستید و وجود عناصری مانند نور طبیعی و زیبایی در دکوراسیون برای شما مهم است، پارتیشن شیشه ای بهترین گزینه برای شماست

پارتیشن ام دی اف

پارتیشن ام دی اف

پارتیشن ام دی اف نسبت به سایر مدل ها ارزان تر است و دارای فریمی از جنس ام دی اف می باشد.این مدل ها در رنگ و روکش های مختلفی تولید می شود و دارای وزن سبکی بوده و به راحتی قابل جابجایی است.

پارتیشن چوبی

پارتیشن چوبی

پارتیشن های چوبی یکی از انواع پرکاربرد پارتیشن می باشد.برای زیبایی بصری در صورت تمایل شما می توانید از چوب راش استفاده کنید.نوع PVC این محصول دارای قیمت عالی و وزن بسیار سبک می باشد.تمیز کردن آن بسیار ساده است و با یک دستمال مرطوب به راحتی تمیز می شود.این نوع پارتیشن می تواند فضای محیطی انعطاف پذیری را برای کار، مطالعه و سار فعالیت ها ایجاد کنند.

پارتیشن شیشه و MDF

پارتیشن شیشه و MDF

ترکیب شیشه و ام دی اف به دلیل زیبایی خاصی که به فضا می دهد نیز یکی از پرکاربردترین انواع پارتیشن است.برای محیطی که بخواهیم از هم نور طبیعی محیط استفاده کنیم و هم حریم شخصی خود را داشته باشیم و دوام بهتری هم داشته باشد می توانیم از این نوع پارتیشن استفاده کنیم.

پارتیشن آلومینیومی

پارتیشن آلومینیومی

به مجموعه پارتیشن هایی که در ساخت آنها از فریم آلومینیوم استفاده شده، پارتیشن آلومینیومی گفته می شود.این نوع پارتیشن ها را می توان با انواع دیگر ترکیب کرد. به عنوان مثال شیشه سکوریت ساده و یا ام دی اف و کرکره … که می تواند به زیبایی و کاربرد این پارتیشن ها بیفزاید. فریم این نوع پارتیشن ها آلومینیومی است و جداره آن با ام دی اف و شیشه تکمیل شده است.با توجه به استفاده شدن فلز آلومینیوم در آن استحکام بالایی داشته و همچنین به دلیل سبک بودن وزن آن به راحتی جابجا می شود.همچنین پارتیشن آلومینیومی در برابر رطوبت و تغییر دما مقاوم بوده و قابلیت بازیافت دارد.

پارتیشن ام دی اف و آلومینیوم

پارتیشن ام دی اف و آلومینیوم

پارتیشن ام دی اف و آلومینیوم به آن دسته از پارتیشن هایی گفته می شود که در آن از آلومینیوم برای فریم بندی پارتیشن و از ام دی اف نیز برای ساخت قاب استفاده می شود.این دسته از پارتیشن ها علاوه بر وزن پایین تر نسبت به سار انواع پارتیشن از مقاومت بالاتری نیز برخوردارند.همچنین این پارتیشن ها نیز از انواع پارتیشن هایی می باشد که قابل حمل و جابجایی می باشد و استفاده از آن ها ساده است.

انواع پارتیشن اداری از نظر تعداد جداره

پارتیشن های اداری از نظر تعداد جداره به دو دسته زیر تقسیم می شوند

پارتیشن اداری تک جداره

پارتیشن اداری تک جداره

پارتیشن تک جداره به صورت های قاب هایی یک تکه با حالت ایستاده اند.وزن این پارتیشن ها سبک بوده و به راحتی جابجا می شوند.پارتیشن تک جداره ظاهری ساده دارد و تنوع در آن نسبت به پارتیشن های دوجداره کمتر است. هزینه این پارتیشن ها نسبت به نوع دوجداره ارزان تر است.

پارتیشن اداری دوجداره

پارتیشن اداری دوجداره

در پارتیشن دوجداره برای نگه داشتن آن از ستون استفاده نمی شود، زیرا این پارتیشن ها به اندازه کافی مقاوم هستند.در این نوع پارتیشن می توان از پرده کرکره در فضای مابین شیشه ها استفاده نمود.یکی از مزیت های پارتیشن دوجداره عبور کابل های شبکه و سیستم در قسمت های پارتیشن است. هزینه این پارتیشن ها معمولا دو باربر پارتیشن های تک جداره است اما آنچه در مدل های دوجداره قابل توجه است تنوع بیشتر در محصولات و زیبایی در مدل هایی است که تا سقف ارتفاع دارند.این پارتیشن ها وظیفه عایق صوتی را نیز به عهده دارند.

ویژگی های پارتیشن بندی محیط اداری

 

پارتیشن بندی نیاز به طمان طولانی برای نصب ندارد و به آسانی اجرا می شود.

پارتیشن ها نوعی عایق صوتی هستند و از عبور سر و صدا جلوگیری می کنند.

پارتیشن ها بعد از نصب قابل جداسازی و جابجایی به محیط دیگری هستند

پارتیشن ها قابلیت تغییر یا تعمیر را نیز دارند.

پارتیشن بندی در رنگ های مختلف قابل اجراست.

زمانیکه به جای دیوار از پارتیشن استفاده می کنید نیازی به رنگ و ابزار تزئینی نیست.

این سازه ها ظاهری زیبا به محیط می دهند.

پارتیشن ها سازه هایی بسیار سبک هستند و آسیبی به ساختمان شما نمی زنند

قابلیت اجرا در ارتفاع های مختلف را دارند.

قابلیت استفاده بهینه از کل فضاهای موجود را دارند.

پارتیشن ها مقرون به صرفه و دارای طول عمر بالایی هستند.

 

پارتیشن اداری
تماس بگیرید